Masz pytania? Zadzwoń: lub kontakt@mqpolska.pl

Nero Impala® to granit wydobywany dla firmy M+Q w północno- -zachodniej prowincji RPA. Należy do ekskluzywnej kolekcji African Big 5. Jest stylowy, łatwy w kompozycji i wytrzymały. Świetnie komponuje się z innymi materiałami, fakturami i kolorami.

ELEGANCJA ANTRACYTU

Ten antracytowy granit to jeden z najpopularniejszych w Polsce materiałów wykończeniowych. Doskonale sprawdzi się na elewacjach, jest również często stosowany we wnętrzach mieszkań, domów i budynków użyteczności publicznej – mówi arch. Paweł Pałkus  Nowoczesne wzornictwo poszukuje kontrastów, ale też spokoju – idealnie wykorzystując walory ciemnych i jaśniejszych odcieni szarości. – Nero Impala® jest stosowany we wnętrzach minimalistycznych, w których używamy pełnej gamy szarości lub łączymy ją z nieotynkowaną cegłą, szkłem lub drewnem – zauważa architekt Paweł Pałkus z pracowni PIK Studio. – We wnętrzach kolorowych stanowi z kolei kompozycyjną bazę barwnych rozwiązań. Ten kamień to kameleon. Wtapia się w przestrzeń, a jego charakter pozwala zabłysnąć innym elementom wystroju – dodaje.


TROSKA O ŚRODOWISKO

W regionach eksploatacji granitu Nero Impala® spółka M+Q prowadzi intensywną politykę środowiskową i społeczną. Od początku lat 90. XX w. kamień wydobywany jest przy minimalnym naruszeniu środowiska naturalnego.

WŁAŚCIWOŚCI

W zależności od regionu wydobycia Nero Impala® pozyskiwany jest w odcieniach: Light, Medium oraz Dark. Ten twardy granit jest odporny na ścieranie i nie absorbuje wody. Zaimpregnowany nie brudzi się i nie odbarwia, jest wytrzymały na działanie kwasów. Jego powierzchni można nadawać rozmaity charakter – poler wydobędzie intensywność barw, szlif nada kamieniowi matowe wykończenie, a płomieniowanie, szczotkowanie czy młotkowanie pozwoli na uzyskanie nieregularnej powierzchni.

ZASTOSOWANIE

Idealnie sprawdza się na blatach i posadzkach kuchennych. W połączeniu z białym kamieniem jest klasycznym hitem na podłogach w salonach, korytarzach i holach. Dodaje elegancji schodom i kominkom. Świetnie wygląda w toaletach, łazienkach i pokojach kąpielowych

Nero Impala®
w naszej ofercie

czytaj więcej

Nie wiesz co wybrać? Zadzwoń!

Chcesz aby materiał przyjechał do Ciebie? Zadzwoń, dostarczymy go we wskazane miejsce.

Stan magazynowy prezentowany na stronie pokazuje aktualnie dostępny materiał (aktualizowany co godzinę).

Zalogowani klienci widzą dodatkowo, czy dany materiał jest aktualnie wolny czy zarezerwowany.

Salon kamienia WARSZAWA - ŁAZY

aleja Krakowska 174
05-552 Łazy

+48 22 877 11 43

Salon kamienia JAROSZÓW

58-120 Jaroszów
129b

+48 74 855 86 00

Salon kamienia POZNAŃ

ul. Gen. J. Hallera 6-8
60-104 Poznań

+48 61 842 05 01

Salon kamienia RUDA ŚLĄSKA

a41-709 Ruda Śląska,
Nowy Bytom

+48 664 469 180

Salon kamienia GDYNIA

ul. Handlowa 15
81-061 Gdynia

+48 58 727 01 01

Copyright © 2022 M+Q. All rights reserved. Site design by Coal Creative